2011. szeptember 26., hétfő

Csak úgy :D

Nem tudom, miért érzem úgy, hogy nekem ezt meg kell írnom :D Sőt lényegében azt sem tudom mit akarok írni xD Najó, kb. sejtem :D Az egésznek a lényege, hogy csak pozitívan :D Nagyon sajnálom azokat, akik nem tudják az élet pozitív oldalát nézni, vagy folyton csak a rosszat látják..mázlistának érzem magam :) Ha ideges is vagy csalódott vagyok valami miatt, 1-2 óra és már messze van a gond, nem hagyom, hogy sokáig zavarjon bármi is..úgy egész életemben csak siránkoznék :) Persze nekem is vannak kétségeim az élettel kapcsolatban, mégis bizakodó vagyok. Én sem tudom még, hogy mi leszek, ha egyáltalán eljutok odáig, hogy lediplomázzak. Igazából fogalmam sincs, hogy ez a diploma mire lesz jó, mert az úgy oké, hogy közgazdász diploma, nade én meg a közgazdaságtan köszönő viszonyban sem vagyunk egymással :D De ahogy mondtam, bizakodó vagyok, elmegyek majd idegenvezetőnek (ebben pl. segítségemre lehet majd az a rengeteg nyelv, amit meg akarok tanulni :D), vagy szállodába megyek valamit dolgozni..azt sem tudom a szállodába milyen melók vannak az igazgató a recepciós és a takarító kivételével x'D Amit tudok, hogy nem hiszem, hogy Magyarországon szeretnék dolgozni. Nem azért, mert bajom van az országgal, csupán kint több lehetőséget látok, és nem mellesleg szándékomban áll nyelveket tanulni, amire kint sokkal több és jobb a lehetőségem :) És amúgy is, sokkal jobban ösztönöz az ötlet, hogy én majd kint dolgozok valahol :D Bár most kicsit zavaró, hogy mivel államis lettem, ha elfogadnak valami hülye törvényjavaslatot, akkor 7 évig nem mehetek külföldre dolgozni a suli után, vagy pedig vissza kell fizetnem az egészet. Na mindegy, ez még nagyon a jövő :D Bár hihetetlenül gyorsan telik az idő..már másodévesek vagyunk. A 3 éves suliból..úristen xD Amire kiváncsi leszek még az a fél éves szakmai gyakorlat..hogy hol meg egyáltalán mit :D Az első évet eléggé lazulósnak éreztem, annak ellenére, hogy már az első évben kiváltottam két választható tárgyat ami elvileg csak második év második felében kell :D Meg azt hiszem idén is kiváltok még 2 választható tárgyat..tehát átlagon felül teljesítek jee :D Azt nem tudom, mi lesz a nyelvvizsgákkal. Ettől elég rendesen tartok. Elterveztem, hogy következő félévben beiratkozok angolra itt a suliban, ilyen szakmai nyelvvizsga felkészítőre, de nem tudom, hogy lesz időm rá :S Na majd meglátjuk. A francia miatt jobban félek. Azt újból meg kéne tanulnom, jobban is mint elsőre..és abból is szakmai nyelvvizsga kell..bárcsak anno a németet választottam volna, bár meghalnék, ha használnom kéne, de sokkal egyszerűbb lenne, hisz franciát nem is tudok lerakni a suliban, keresnem kell valami helyet külön :D Na lényegtelen, a jelenben élek de gondolok a jövőre is, és annak ellenére, hogy milyen rossz a helyzet manapság Magyarországon, én reménykedem, jó leszek, lesz munkám, gyűjtögetek és majd rengeteget utazok :D Aztán az egyik helyen ott maradok, és ott dolgozok tovább. Esküszöm jobb kedvem lesz tőle, hamár csak arra gondolok, hogy kint fogok dolgozni és nem itthon :D És ez a jókedv és pozitív gondolkodás szerencsére nem csak a jövővel kapcsolatos..egyszerűen ilyen vagyok, már rájöttem :) Ha valami nagyon bánt, kidühöngöm magam, sírok egy kicsit és máris jobb..meghallgatok egy-két vidám dalt, és nekem ennyi elég a boldogsághoz :) Huh csak ennyit akartam :D Na meg még egy idézetet hamár na :D "Az nem baj, ha félsz, az azt jelenti, hogy van még veszíteni valód.." És igenis így van :)

2011. szeptember 22., csütörtök

Svédországi emlék :)

Mert eszembejutott egy fantasztikus élmény, még azokból a korokból, mikor csak pár órát gépezhettem és a facebook-ot még csak 1-2 ember ismerte :D 2006-ban történt az a dolog, hogy a Hegedűs Gyula általános iskola cserediák programot szervezett Svédországba. Én akkor már az Ady-ba jártam, így gondolhatnátok, hogy mi közöm van a másik suli csereprogramjához :D De hatalmas szerencsémre volt még a sulinak 4 szabad helye, és a mi sulinkat kérdezték meg, hogy van-e 4 diák aki menni akar. Mivel mi voltunk a legjobb angolos csoport az évfolyamon, így gondolom ezért kérdeztek meg minket, mi pedig kaptunk az alkalmon és el is fogadtuk az ajánlatot (Saci, Dóri, Evelin meg én:)). 2006 májusában már ki is utaztunk Svédországba, repülővel. Stockholmban már vártak ránk a reptéren, így elbuszoztunk az iskoláig, hogy találkozhassunk a cserepartnerünkkel. Azonban a partnereink éppen valami szakmai gyakorlaton voltak, így maradt még elég szabadidőnk ahhoz, hogy körbejárhassuk a sulit. Hihetetlenül nagy és modern volt az épület (még saját zenei stúdiója is volt hangszerekkel együtt), csak ámultunk végig, majd mikor végeztünk egy klubszobában várhattuk meg, hogy megjöjjön a 'mi diákunk' :D Végül csak megjött Jessica Aguilar (aki mellesleg Spanyol származású volt, de ez Svédországban nem ritka, Evelin párja például egy fekete csajszi volt, meg sok volt még a különböző nemzetiségű gyerek ott :D) az én partnerem, és egy másik párossal együtt elindultunk hazafelé (az más kérdés, hogy előtte még mekiztünk-ahol életemben először ettem smarties-os mcflurryt :D-meg bevásároltunk meg még fel is köszöntöttük Åsa anyukáját, stb.). Jessica családja nagyon rendes volt, az apukája is, anyukája is meg az öccse is, bár alig találkoztam/beszéltem velük, a macskája viszont folyton zaklatott :D Egy szobában aludtunk, a hely is jó volt, minden szuper, bár a kommunikáció nem volt túl sima :D Szerencsére ez nem teljesen volt átlagos csereprogram, tehát nem csak a partnerünkkel voltunk, hanem minden reggel bebuszoztunk a suliba, és ott már együtt voltunk a többi magyarral is, így azért mégsem voltunk annyira elveszve :D A suliban azt hiszem csak 1-2 angol órára ültünk be, meg tanítgattak minket svédül számolni (kár, hogy már nem emlékszem rá), stb. Nagyon kedvesek voltak velünk végig :) Nem csak a suliban voltunk ám, körbenéztünk Stockholmban is, megnéztük az óvárost, a tengerpartot, stb. Egyik nap még vidámparkba is elvittek minket, szuper volt :D Ja igen, ezt el kell mesélnem :D Úgy ment a kajálás így napközbeni programoknál, hogy reggel mindenkinek csomagolt a befogadó családja valami reggelit. Én mázlista voltam, nekem kiraktak mindent, hogy rakjam össze a szendvicset úgy ahogy akarom (akkor láttam először olyan sajt szeletelő húzogatós bigyót, meg is ijedtem tőle kicsit, hogy mit kezdjek vele :D), de voltak akiknek cifrábbnál cifrább kajákat pakoltak xD Azt hiszem Saci volt aki valami rákos-halas mit tudom már milyen kaját kapott, szegény éhezett :D Az egyik nap szabad program volt a befogadó családdal, szerencsére mi nem túloztuk ezt el, ezért Jessica elvitt engem egy ilyen közös grillezős partyra a suliba, ahol persze nagyjából az minden páros ott volt :D Az utolsó napon elvittek minket egy búcsúvacsorára, ötletesen svédasztal volt :DD Nagyon élveztem a kintlétet, bár az emlékeim már megfakultak kicsit, hisz mégis csak 5 éve volt már :D Aztán októberben jöttek hozzánk a svédek, sok izgi programot csináltunk velük (pl. sárkányhajózás a Dunán) :D Azt hiszem, örök élmény volt ez a program, most meg pláne örülök a fejemnek, hisz a jelenlegi egyik nagy kedvenc színészem (Alexander Skarsgård) svéd, és én elmondhatom, hogy jártam már ott ahol született :DD

2011. szeptember 19., hétfő

Unalom ismét :D

Nos, csak unatkozom miközben várom, hogy betöltsön a sorozatom és gondoltam írok pár szót :D Szóval igen, most rá vagyok kattanva a True Blood-ra :D egész jól haladok, mindjárt jön a 3. évad xD kár, hogy mindjárt ki is végzem..mit fogok én akkor nézni? o.o Meg kell szereznem könyvben, elvileg kicsit több Eric van benne :D Hm najó, hagyjuk a témát :D Igazából azt hiszem lebeszéltek az emberek arról, hogy csináltassak a másik oldalra is ajak pc-t, pedig nagyon szerettem volna..de ha mindenki azt mondja, hogy úgy már nem lenne szép..még ha azt mondanák, hogy az már sok, vagy tudom is én, eltúlzom a pc-ket vagy valami..akkor még elmenne, nade, hogy nem lesz szép..így már nem oké :) Egy kis megerősítést vártam, mert bizonytalankodtam, erre még jobban elbizonytalanítottak :D Na mindegy, ezt is hagyjuk :D Mostanában folyton játszok az ötlettel, hogy ki kéne menni fél évre valahova külföldre tanulni Erasmussal..de egyrészt senki nem akar jönni velem, másrészt tartok tőle, hogy az angoltudásom nem is lenne elég..pedig úgy kimennék vagy Finnországba, vagy Svédországba, vagy Dániába, esetleg még Versaillesbe..milyen menő lenne már ezt mondai, hogy fél évet kint tanultam :D De ez is valószínűleg csak egy álom marad.. :) Közeledik a con..nyáron még annyira vártam, de most már kb egyáltalán nem.. :( Nyáron még úgy volt, hogy fúú, hatalmas PH-s csoport lesz, még fel is lépünk stb. Az hagyján, hogy nem lépünk fel, de a hatalmas csapat is kb ha 5 tagból fog állni..ebből Husi csak 1 napra tud jönni..szóval annyira már nem várom :/ Na mindegy, elvileg már kellőképpen betöltött a True Blood, szóval ennyit a blogról :D

2011. szeptember 17., szombat

NincsSemmiCímÖtletem o.O

Tekintve, hogy szeptember 1.-én írtam utoljára, történtek dolgok, nem is kevés :D Nem tudom írtam-e a tárgyfelvételről, ha nem, ha igen, most akkor is megérdemel pár szót :D Tárgyfelvétel=totális megsemmisülés. Mikor megtudod, hogy mikor lesznek az órák, és összeállítasz egy tök jó kis órarendet, még el is hiszed, hogy hmm, ez a félév nem is lesz olyan szar, korán végzek, stb. Na a tárgyfelvétel összetöri minden álmod, rávesz, hogy minden nap 8:30-ra kelljen bejárnod, olyan tanárhoz kerülj aki nagy valószínűséggel szarul tanít, stb. Sulival kapcsolatban így meg volt az első sokk :D A második sokk az iskolával kapcsolatban, hogy 12.-én elkezdődött :D Mit is mondjak így 1 hét után, most még nem volt vészes, mondjuk már a héten feladtak vagy 3 beadandót, meg tudom is én, már kb 2 hét múlva zh meg minden..szóval remek xD Na jó, hanyagoljuk a sulit :D Ma voltunk tornázni Zsófival, volt valami ingyenes nap egy fitness teremben :D Elterveztük, hogy nami bemegyünk a zsírégető tornára, a pilatesre meg kangoo-ra is megyünk mind ezek után. Na a zsírégető torna kicsit lefárasztott minket, leginkább szerintem agyilag :D Életemben nem röhögtem még ennyit xD Xco vagy mi a fasz, mintha koktélt ráztunk volna komolyan x'D Na mindegy..aztán a végén jöttek be a pilates-esek, és már gurigatták elő a nagy labdákat..na akkor mi szépen szolidan kiosontunk, hogy nanee :D Mentünk, hogy feliratkozzunk kangoora, hát pont nem volt hely, de aztán mégis lett kettő..de aztán meg mi gondoltuk meg magunkat :D Na ennyit a tornáról :) Körbekérdeztem pár ismerőst, hogy csináltassak-e a másik oldalra is ajak piercinget..és meglepően a nagy részük nemet mondott :D De volt kb. 3 aki igent mondott, úgyhogy úgy döntöttem, hogy kedden elmegyek és megcsináltatom :D Bár már ma megint elbizonytalanodtam xD Hajaj..szerintem egészen keddig rejtély lesz, hogy döntök :D Hm..a múltkori durva eset után azt hiszem gyűjtöttem egy kis erőt, most egész pozitív vagyok, és leginkább a saját érdekeimet nézem, nem azt figyelem, mások mit várnak el tőlem :) Szóval boldog vagyok, a gonoszakat szépen lassan felejtem el, már csak nevetni tudok rajtuk :) És még mindig éljen Danno, Steve és a hatalmas svédem (Eric xD) :D

2011. szeptember 1., csütörtök

Jelenleg

Anita rámszólt, hogy illene már írnom a blogomba, mert unatkozik. :D Tehát összegzem egy kicsit az elmúlt napok eseményeit. Szombaton (aug. 27.) kimentem Holdfényconra, bár eredetileg nem akartam kimenni, mégis meggyőztek páran. Egy csapattal mentem ki, akiket lényegében még nem is ismertem, de ez nem volt akadály. Először 4-en voltunk, aztán hirtelen 5-en lettünk, de nem bántam, mert egy nagyon jófej csajszit ismertem meg ^^ Én Gakuponak voltam öltözve, és a csapat többi tagja is vocaloid cp-ben volt (kivéve a mi Cheshirénket xD). Nagyjából semmit nem csináltunk egész nap a mászkáláson kívül, de mégis, hihetetlenül jó volt. :) Hétfőn volt a Jacksontánc, amit már nagyon vártam. Kimentünk Tinával meg a barátjával. Az első helyszínen (a Hősök terén) kicsit akadozott a zene, és nem szóltak a mikrofonok, meg még fel is konferálták a 'flashmob-ot', de végülis leküzdöttük. A másik két helyszínen (Szent István tér és Millenáris park) viszont már fantasztikus volt minden, én nagyon jól éreztem magam és boldogan mentem utána haza. :) Kedden kaptam egy levelet a Kodolányitól, tudtam, hogy mi lesz benne, hisz kedd volt az utolsó nap, hogy értesíthettek az átsorolás eredményéről, de azt nem tudtam, mire számítsak. Mikor megláttam, hogy átvettek államira, fel sem fogtam először, sőt, még szerintem most sem fogtam fel igazán, hogy ez mit jelent. De hihetetlenül örülök neki, hisz ezt én értem el, és bebizonyítottam azoknak akik kételkedtek bennem, hogy igenis képes vagyok erre. Szerda unalmas volt azt kivéve, hogy lenyomtam itthon egy 90 perces tornát. :D Ma (vagyis csütörtökön) úgy volt, hogy bemegyünk Zsófival 8-ra a volt gimink évnyitójára, így beállítottam az ébresztőt 6:45-re, hogy legyen időm elkészülni. Ez mind szép és jó, de mikor magamhoz tértem nézem az órát..8 óra van..bassza meg. xD Zsófi pont akkor írt sms-t, hogy hol vagyok, írtam neki, hogy bocs, most keltem. xD De aztán gyorsan összeszedtem magam és fél 9-re oda is értem, pont az évnyitó végére. Aztán elmentünk Zsófival nyugatihoz, majd én bementem a westendbe vásárolni, és vettem egy szuper kis packman mintás táskát *-* Nekem nem kell fila táska és kész xD Agyfaszt kapok már tőlük, legszívesebben ahogy meglátok egy fila táskát kitépném az illető kezéből és azzal verném. xD Na, ennyit mára. :)