Nem tudom miért támadt hirtelen kedvem erről írni. Talán azért, mert elkezdtem nézni a Glee-t és ez elég sok mindenre felnyitotta a szemem és rájöttem, hogy mennyire azonosulni tudok dolgokkal belőle. Vagy talán az a videó és sztori volt rám nagy hatással amit nemrég láttam, egy lányról aki annyira elkeseredett, hogy megölte magát. A Glee nem csak egy sorozat számomra, sokkal több annál, mert olyan problémákat feszeget amik ijesztően életszerűek. Persze mindezek néha túlzásnak tűnhetnek, de egyáltalán nem azok. És az a legviccesebb, hogy nem csak egy dologgal tudok azonosulni belőle, hanem szinte miden részben találok valamit. Az a lényeg, hogy ez a sorozat elgondolkodtatott, nem is egyszer, és ez mondhatni fantasztikus érzés, mert ilyenkor magamon is elgondolkodom. Elgondolkodom azon, hogy milyen volt az én gimis létem. Szerencsére nem voltak olyan nagy drámák benne, mint ami néha a sorozatban, de azért ha belegondolok, mindez végződhetett volna rosszabbul is. Engem nem zaklattak és nem bántottak fizikailag, mint ahogy a sorozatban többeket is, de a pszichológiai oldala is ugyan olyan fontos mindennek, mint a fizikai. Például mikor a gólya táborban azt hiszem 5 vagy 6 leendő osztálytársammal kerültem egy szobába, és akármennyire igyekeztem, nem tudtam közéjük tartozni. És ez nem csak az én elképzelésem volt, akkor tudatosult bennem igazán, mikor szobánként voltunk csoportokba osztva egy feladatra, és a szobatársaim megkérdezték tőlem nagy kedvesen, hogy nem baj-e az, hogy ha én nem tartozom az ő csoportjukba. Mit mondhattam volna? Azt mondtam, persze, nem gond és igyekeztem tartani a könnyeimet. Természetesen csak addig sikerült visszatartani őket amíg el nem ment a "csoportom". Kimentem az udvarra és egyedül sétálgattam, alig volt ott valaki, mert a feladat a faluban volt. Aztán végül csak odajött megkérdezni egy tanár, hogy mi a helyzet és végül beosztott két idősebb lány mellé, akik örömmel befogadtak. Örülök, hogy volt valaki, aki befogadott. Nevetve mesélek arról, hogy Zsófit otthagytuk (mi is, ugyanis a csoportja is otthagyta), de tudom, hogy hihetetlenül agy szemétség volt. És hálás vagyok, hogy ennek ellenére elkezdtünk beszélgetni, mert ha nem barátkoztunk volna össze, lehet, hogy nem élem túl az egész gimis időszakot. Nem volt igazán más barátom, soha nem tudtam igazán beilleszkedni. Ez szintén kemény módon tudatosult bennem, mikor valaki meggyanúsított azzal, hogy az egyik barátnőmnek igazán csúnya és mondhatni durva dolgokat írogatok msn-en. Az egész osztály ellenem volt. A folyosón beszólogattak a saját osztálytársaim és minden egyes kis megszólalás gyengébbé tett. Tudtam, hogy nem vagyok hibás, tudtam, hogy nem én irkáltam, de senki nem hitt nekem, kivéve Zsófit. Ott volt velem amikor bementem a mosdóba és csak sírtam. Én elég szerencsés voltam, hogy találtam magamnak egy olyan barátot, aki a nehéz időszakokban is ott volt velem, és éreztem, hogy más nem számít, más véleménye igazán lényegtelen, ha van legalább egy valaki, aki hisz nekem, és én kapaszkodhatok belé, mint valami életmentő kötélbe. De nem mindenki olyan szerencsés, hogy talál magának egy ilyen barátot. A Glee-ben annyira szerencsések a srácok, hogy van egy olyan tanáruk mint Mr. Schue. Nem csak mert jól néz ki, hanem mert tényleg törődik mindenkivel. Kiáll mindenkiért, odaadja a számát mindenkinek, hogy ha bármi baj van, bármikor felhívhatják és ő azonnal odamegy. Leül velük és elmondja nekik, hogy mindig nézzenek túl a problémákon és azt lássák meg ami még vár rájuk az életben. Tudom, hogy az egész magyar oktatási rendszer úgy ahogy van szar, a tanárok leterheltek és kevés a fizetésük. De ha mindenki csak egy kicsit odafigyelne a gyerekekre egyáltalán a másik emberre, ha lenne bátorsága valakinek (nem csak tanároknak) megkérdezni, hogy "Minden rendben van?"..akkor lehet nem lenne ennyi öngyilkosság. És emellett mindenkinek meg kéne látnia a jót is az életben. Sok rossz van, tanulás, munka egyebek, de mindez nem számít. Ezeken túl kell látni, apró örömöket kell keresni nem pedig a nagy világ megváltó jó dolgokat. Ha rossz kedvem van, csak meghallgatok egy vidám számot, egy olyat, ami jó emlékeket idéz fel bennem, és mindent más színben látok. Nekem ezt jelenti a zene, segít meglátni a fényt a legsötétebb helyen is. És talán ezzel megválaszolom a legújabb tetoválásomat is. Mert nem értem, miért kéne, hogy értelme legyen. Elég, ha pl. egy érzés kapcsolódik hozzá, nem? Egyébként a Glee más valamire is rádöbbentett. Igazából még mindig bizonytalan vagyok ezzel a bizonyos dologgal kapcsolatban, de mégis, elgondolkodtam rajta. Rájöttem, hogy szerintem csak elfogadó vagyok. Csak nem látom a rosszat abban, amiben mások esetleg igen. Mert fiúkért rajongok, róluk ábrándozok, stb. De nem látom a rosszat abban, ha valaki egy lányt szeret. Ha valaki nem ért valamit, szívesen válaszolok. :) És ha valaki csak beszélni szeretne (bár nem hiszem, hogy túl sokan nézik a blogomat), akkor én itt vagyok. :)
2012. október 24., szerda
Cough Syrup
Nem tudom miért támadt hirtelen kedvem erről írni. Talán azért, mert elkezdtem nézni a Glee-t és ez elég sok mindenre felnyitotta a szemem és rájöttem, hogy mennyire azonosulni tudok dolgokkal belőle. Vagy talán az a videó és sztori volt rám nagy hatással amit nemrég láttam, egy lányról aki annyira elkeseredett, hogy megölte magát. A Glee nem csak egy sorozat számomra, sokkal több annál, mert olyan problémákat feszeget amik ijesztően életszerűek. Persze mindezek néha túlzásnak tűnhetnek, de egyáltalán nem azok. És az a legviccesebb, hogy nem csak egy dologgal tudok azonosulni belőle, hanem szinte miden részben találok valamit. Az a lényeg, hogy ez a sorozat elgondolkodtatott, nem is egyszer, és ez mondhatni fantasztikus érzés, mert ilyenkor magamon is elgondolkodom. Elgondolkodom azon, hogy milyen volt az én gimis létem. Szerencsére nem voltak olyan nagy drámák benne, mint ami néha a sorozatban, de azért ha belegondolok, mindez végződhetett volna rosszabbul is. Engem nem zaklattak és nem bántottak fizikailag, mint ahogy a sorozatban többeket is, de a pszichológiai oldala is ugyan olyan fontos mindennek, mint a fizikai. Például mikor a gólya táborban azt hiszem 5 vagy 6 leendő osztálytársammal kerültem egy szobába, és akármennyire igyekeztem, nem tudtam közéjük tartozni. És ez nem csak az én elképzelésem volt, akkor tudatosult bennem igazán, mikor szobánként voltunk csoportokba osztva egy feladatra, és a szobatársaim megkérdezték tőlem nagy kedvesen, hogy nem baj-e az, hogy ha én nem tartozom az ő csoportjukba. Mit mondhattam volna? Azt mondtam, persze, nem gond és igyekeztem tartani a könnyeimet. Természetesen csak addig sikerült visszatartani őket amíg el nem ment a "csoportom". Kimentem az udvarra és egyedül sétálgattam, alig volt ott valaki, mert a feladat a faluban volt. Aztán végül csak odajött megkérdezni egy tanár, hogy mi a helyzet és végül beosztott két idősebb lány mellé, akik örömmel befogadtak. Örülök, hogy volt valaki, aki befogadott. Nevetve mesélek arról, hogy Zsófit otthagytuk (mi is, ugyanis a csoportja is otthagyta), de tudom, hogy hihetetlenül agy szemétség volt. És hálás vagyok, hogy ennek ellenére elkezdtünk beszélgetni, mert ha nem barátkoztunk volna össze, lehet, hogy nem élem túl az egész gimis időszakot. Nem volt igazán más barátom, soha nem tudtam igazán beilleszkedni. Ez szintén kemény módon tudatosult bennem, mikor valaki meggyanúsított azzal, hogy az egyik barátnőmnek igazán csúnya és mondhatni durva dolgokat írogatok msn-en. Az egész osztály ellenem volt. A folyosón beszólogattak a saját osztálytársaim és minden egyes kis megszólalás gyengébbé tett. Tudtam, hogy nem vagyok hibás, tudtam, hogy nem én irkáltam, de senki nem hitt nekem, kivéve Zsófit. Ott volt velem amikor bementem a mosdóba és csak sírtam. Én elég szerencsés voltam, hogy találtam magamnak egy olyan barátot, aki a nehéz időszakokban is ott volt velem, és éreztem, hogy más nem számít, más véleménye igazán lényegtelen, ha van legalább egy valaki, aki hisz nekem, és én kapaszkodhatok belé, mint valami életmentő kötélbe. De nem mindenki olyan szerencsés, hogy talál magának egy ilyen barátot. A Glee-ben annyira szerencsések a srácok, hogy van egy olyan tanáruk mint Mr. Schue. Nem csak mert jól néz ki, hanem mert tényleg törődik mindenkivel. Kiáll mindenkiért, odaadja a számát mindenkinek, hogy ha bármi baj van, bármikor felhívhatják és ő azonnal odamegy. Leül velük és elmondja nekik, hogy mindig nézzenek túl a problémákon és azt lássák meg ami még vár rájuk az életben. Tudom, hogy az egész magyar oktatási rendszer úgy ahogy van szar, a tanárok leterheltek és kevés a fizetésük. De ha mindenki csak egy kicsit odafigyelne a gyerekekre egyáltalán a másik emberre, ha lenne bátorsága valakinek (nem csak tanároknak) megkérdezni, hogy "Minden rendben van?"..akkor lehet nem lenne ennyi öngyilkosság. És emellett mindenkinek meg kéne látnia a jót is az életben. Sok rossz van, tanulás, munka egyebek, de mindez nem számít. Ezeken túl kell látni, apró örömöket kell keresni nem pedig a nagy világ megváltó jó dolgokat. Ha rossz kedvem van, csak meghallgatok egy vidám számot, egy olyat, ami jó emlékeket idéz fel bennem, és mindent más színben látok. Nekem ezt jelenti a zene, segít meglátni a fényt a legsötétebb helyen is. És talán ezzel megválaszolom a legújabb tetoválásomat is. Mert nem értem, miért kéne, hogy értelme legyen. Elég, ha pl. egy érzés kapcsolódik hozzá, nem? Egyébként a Glee más valamire is rádöbbentett. Igazából még mindig bizonytalan vagyok ezzel a bizonyos dologgal kapcsolatban, de mégis, elgondolkodtam rajta. Rájöttem, hogy szerintem csak elfogadó vagyok. Csak nem látom a rosszat abban, amiben mások esetleg igen. Mert fiúkért rajongok, róluk ábrándozok, stb. De nem látom a rosszat abban, ha valaki egy lányt szeret. Ha valaki nem ért valamit, szívesen válaszolok. :) És ha valaki csak beszélni szeretne (bár nem hiszem, hogy túl sokan nézik a blogomat), akkor én itt vagyok. :)
2012. október 1., hétfő
WTF ez az álom xD
Itt ülök hajnali 5-kor a sötétben, csak, hogy ezt leírhassam, mert ilyen kaotikus álmom rég volt már. Ilyenekre képes betegen az agyam. :D A helyszín először valami tábor volt, ahol egy szobába kerültem egy csapat barommal (fiúkkal) akiktől féltem, hogy megvernek. Közben valahogy itt ebben a táborban (de mintha inkább egy suliban lett volna) majdnem kaptam egy slushiet az arcomba (majdnem leöntöttek), de meggondolták magukat és elkerültem. Aztán megint a táborban voltam. Valamiért fel kellett mennem a szobámba, de ott voltak a srácok és tökre paráztam. Ők is észrevettek, aztán mikor megkértek valamire, hogy vigyem már oda nekik, akkor úgy csináltam, mintha elindultam volna azért a valamiért, de gyorsan kirohantam az ajtón. Fém lépcsőkön kellett leugrálnom, aztán lent az udvaron futottam ahogy csak tudtam. Aztán valahogy zavaros az egész, futottam össze vissza a kertben, hogy meneküljek előlük és elmentem egy sötétebb rész felé ahol láttam egy nőt. Persze, hogy Rubint Réka, tök logikus. :D Kiderült, hogy ő is menekült éppen, csak hogy ő úgy forgott át a kerítésen, hogy én csak néztem. Mondtam, hogy én ezt nem tudom megcsinálni. Aztán mikor megfordultam, ott volt Schobert Norbi is. :D xD Ja volt nála egy kés amivel ki akart nyírni, de valahogy elszedtem tőle, de volt nála pisztoly is. Azt mondta, hogy kell neki az összes kajám a hűtőből. xD Elindultunk a szobám felé de ekkor már BBC-s Sherlock voltam és Moriartynál volt a pisztoly. Elindultunk a kajáért, útközben emlékszem, hogy valami tök kihalt úton mentünk, mindenhol fű csak egy kis ösvény volt. Aztán én lettem egy pillanatra Moriarty és hátra estem (mert háttal mentem) és Sherlock kinevetett. Aztán megint én voltam Sherlock mire visszaértünk a házhoz. Ami azt illeti akkor már nem kellett neki a kaja, leültünk ilyen fa padokra amikhez asztal is volt. Volt ott velünk még valaki, de nem tudom ki. Ekkor már nagyon fenyegetett Moriarty. Ja aztán rájöttem, hogy egy nő ül velünk szemben (aki elvileg az anyám volt de nemtudom, nem ismerem), kértem tőle egy köröm reszelőt, ami a cigijének valami titkos részében volt. Elkezdtem babrálni a körmeimmel, aztán mikor végeztem Moriarty ki akart nyírni, de észre vettem, hogy az egyik körmöm nem jó, ezért kihisztiztem, hogy legalább még azt hagy csináljam meg (ezt még mindig Sherlockként igen xD). Miközben reszeltem a körmöm egyszer csak Moriarty teljesen lemerevedett, már épp akartam kérdezni, hogy mi van vele mikor én is éreztem, és rájöttem, hogy a rendőrség csinált valamit (gondolom valami kis nyíllal csinálták) és mindketten elterültünk ott és nem tudtunk mozdulni. És ami azt illeti elég jól szórakoztunk,elkezdtünk ott röhögni, annak ellenére, hogy előbb ki akart nyírni. Nagyjából ennyi, ezért megérte fennmaradni és leírni, nem? :D Oké, a Glee-s dolgokat (slushie, verés) még értem..Rubint Réka meg Schobert Norbi biztos mérgesek voltak mert végre beállítottam fészen, hogy ne mutassa a posztjaikat, meg amúgy is, túl drágák a kajáik. :D Sherlockot is imádom, de ez a (fő) része hogyan jött most... :D
2012. július 25., szerda
Minden szuper
Kicsit sem érzem magam most csalódottnak..mindent a rohadt pénz irányít, MINDENT. Kicsit vicces, hogy a Kodolányi idén már nem is indít, egyetlen egy államis szakot sem. Persze, pénzért be lehet kerülni, de gondolom még emeltek is a tandíjakon. Oké, lehet, hogy engem már nem érint, de már esküszöm félek, hogy valahogy a megmaradt államisokat is kipaterolják. Mondjuk azzal a kis szerződéssel, hogy a suli után 7 évig Magyarországon kell dolgozni. Aha, nagy francokat, inkább valahogy összeszedem azt a pénzt, csak ne kelljen ezen a nyomortanyán többet maradnom, mint amennyi szükséges. Mellesleg ami jobban felbosszantott az az, hogy 2 szakról, ahova nemtudom, jár minimum 300-400 ember, 1 embert vesznek át államira. Jó, tavaly sem volt sok, de azért tavaly 6 embert vettek át, nem csak 1-et. Levelezőről meg persze 7-et vesznek át, nekik úgyis kevesebbet kell fizetni költségesen (Y). Igazából nem a Kodolányi baszott fel, habár az is, de ami jobban fáj az a Jacksontánc elmaradása. Pénzügyi okok miatt elmarad idén az "örömtánc". Zseniális, tényleg, mintha nem azt hírdették volna egyfolytában, hogy közösség, jókedv, móka, kacagás, csak érezzük jól magunkat. Oké, megértem, hogy kell hozzá pénz is, nade hagyjuk már, hogy tavaly sztárocskák énekeltek ott, meg ilyen próba olyan próba gigantikus termekben..Eddig is voltak oktatóvideók, semmibe nem kerülnek, mindenki meg tudja tanulni arról a táncot, az egyedüli amiért talán fizetni kéne az a zene már az eseményen. Ne mondja senki, hogy ha mindenki beleadna egy kicsit, akkor több mint 500 ember ne tudná összehozni..Ez egy rohadt nagy csalódás volt, mert azt hittem tényleg a közösség számít, meg az, hogy jól érezzük magunkat, erre cseszett pénzügyi okok miatt elmarad..Olyan jó ez a mai nap, ez az egész év, az egész élet. Bárcsak visszamehetnénk olya időkbe, ahol nem a pénz volt a központja mindennek..
2012. június 18., hétfő
Szülinapi buli meg általános helyzetjelentés :D
Na muszáj ezt is megírnom mielőtt totálisan kimegy a fejemből. Szombaton volt Kata bulija amire engem is meghívtak. Mikor mentem Újpest központhoz, nem messze a házunktól megállított egy pasi ("Elnézést édes" felkiáltással xD), hogy meghívhat-e egy sörre, vagy kávéra. Sajnos késésben voltam és csak óránként jártak a buszok (Fótra kellett eljutnom), így nem maradhattam, és annyira meglepett az egész, hogy még csak számot sem cseréltünk meg semmi :( Szóval ezt elég rendesen bebuktam pedig egész helyes volt a srác. Na aztán összefutottam Katával meg 2 barátnőjével és együtt mentünk ki Fótra. Először kicsit nehezen indult a buli, de miután betortáztunk, elkezdtünk játszani, uno-ztunk meg kártyáztunk meg társasjátékoztunk, a végén még Activity-ztünk is :D Közben elvoltunk, beszélgettünk, iszogattunk, eszegettünk. :D Aztán 7-kor elkezdtünk sütögetni és pont mikor már tök jól éreztem magam akkor kellett eljönnöm. :( Fene, hogy csak 9-ig jártak buszok (jó én 8 órásival jöttem el, mert 9 órásival 10re beesni, sötétben Bp.-en metrózni, stb. :D). Szóval összességében nagyon jól éreztem magam :) Kár, hogy mostantól kb 1 hónapig punnyadás, az ilyen apró eseményeket is várom már nagyon, mint pl. pénteki KFC-zés Undival xD Na meg olyan meleg van, legszívesebben a strandon tengetném napjaimat, de persze nincs kivel . :D Balcsira is úgy lemennék, még ha csak ilyen egy-két napra is. Oké, augusztusban megyünk horvátba, de az teljesen más, meg az még sok idő. :D Kicsit azért sajnálom a most érettségizőket, de hát na, mi is átestünk rajta és nagyon jó érzés volt utána. xd
2012. április 13., péntek
Tetoválás
Szóval megérdemel ez is egy bejegyzést. :D Már elég rég elhatároztuk Zsófival, hogy csináltatunk közös tetkót, de mindig megmaradt csak ötlet szintjén meg nem tudom. Nagyon ötletünk sem volt, hogy milyen mintát szeretnénk, aztán kitaláltuk, hogy legyen egy tünde felirat (mindketten szeretjük a Gyűrűk urát meg amúgy is, ritka), és azt is kitaláltuk, hogy mellon legyen, ami barátot jelent. :D Először az ujjunk oldalára szerettük volna, de azt mondták nem javasolják, meg kicsiben nagyon összeolvadna, úgyhogy a lábfej mellett döntöttünk. Azt is kitaláltuk, hogy április 13.-a az ideális időpont több szempontból is. :D Először is 2010-ben ekkor adtunk először vért, és az egy elég vicces nap volt. :D Másodszor péntek 13. van :DD Na a lényeg, hogy ma oda mentünk a Westendbe, már jóval előbb ott voltunk pedig csak 5-re voltunk beírva. Előtte mászkáltunk, vásárolgattunk, stb. Aztán odamentünk egy 15 perccel korábban mert már nem tudtunk mit kezdeni. Kb. 5-kor neki is vágtunk a dolognak, Zsófit nyomtam előre több okból is. :D Így nem tudott elmenekülni, másodszor pedig felmértem a terepet. :D Nagyjából 25 perc alatt kész lett, nem is ordított meg semmi, bár én így is félve ültem a székbe. :D Nekem még hamarabb is elkészült, kb. 15-20 perc alatt (mert nem pofázott meg röhögött annyit a csávó :D). Aki azt mondja nem fáj az hülye :D Lehet azért volt fájdalmasabb, mert lábfej az amúgy is kényes hely, de komolyan, nem volt egy álom. :D De legalább meg van, kész van, szép és jó. :D Így már nem szabadulunk egymástól. :D
2012. március 28., szerda
Mééérkell címet adni mindennek? :O
Szóval, most megint összegyűlt pár gondolat. Habár félek a jövőtől, mint mindig (ott lebeg mindig fölöttem), de most mégis jól érzem magam. Mondjuk az nem segít sokat, hogy volt bent előadni egy pasi, akinek nagyon összejött az élet, diploma után 4 évig utazgatott, itt-ott dolgozott, járt már csomó helyen (pl. Új-Zélandon), és Thaiföldön társtulajdonos egy búváriskolában meg hasonlók..szóval csodálom. Bárcsak nekem is összejönne valami hasonló élet. De belegondolok, hogy mégis miből kezdett el utazgatni? Szóval ebben a tekintetben kicsit pesszimista vagyok. Ma meg megfogalmazódott egy gondolat a szakdolgozatommal kapcsolatban. :D Mert, hogy nekem hamarosan ilyet is kell írni..de szuper lenne, ha a téma ami ma eszembe jutott az jó lenne meg minden. :D De addig még annyi minden van..le kéne raknom 2 nyelvvizsgát is, ráadásul szakmait. Elkezdtem angolra járni, de ami azt illeti egy rakás *** az egész, nem is nagyon tanulunk, magunktól csináljuk a feladatokat könyvben és megoldókulcsból ellenőrizzük..nagy cucc..szóval még emiatt is aggódom. Arról már ne is beszéljünk, hogy franciából is kell egy SZAKMAI..könyörgöm, azt a minimális tudást is elfelejtettem ami eddig megvolt, tehát totálisan az alapoktól kell kezdenem majd. Remélem azért összejön. Ami azt illeti, most túl sok a tervem. Nyáron meg akarom csinálni a jogsit is, habár én eléggé ellene voltam, de be kell látnom, hogy nem lehet meglenni nélküle. Már nem mintha én kocsival szeretnék járni, csak gondolok a jövőre, amikor külföldön leszek valahol. :D Még jól jöhet, ha tudok kocsit vezetni az tény. Tehát most jogsi, 2 nyelvvizsga, természetesen kéééésőbb majd egy diploma. :D Ami még mostani tervezet az Zsófival közös projekt, szeretnénk megépíteni a Gyűrűk urás helyszíneket, először is Völgyzugolyt. Bár még mindig csak tervezzük a tervezést. :D Ajh, pozitív hangulatúnak szántam ezt a bejegyzést, hogy közöljem például a siető emberekkel, hogy nyugodjanak már le. :D Eszméletlen, hogy mindenki majd fellök miközben rohan a villamoshoz. :D Általában max 10 percig kell várni a következőre...induljon el mindenki előbb és úgy tuti nem késik el. :D Slow down people. :D Komolyan.. :D Ami még eszembe jutott...hogy a pasi aki előadást tartott nekünk..szóval ő megint csak fájdította a szívemet. :D Úgy éreztem, hogy nekem egyből el kell mennem külföldre. :D Ugye tervben van egy Ausztrália, de ami azt illeti, azt későbbre tartogatom, most nem akarok halasztani és maximálisan ki akarom majd élvezni a lehetőséget. Ha lehetséges, még ott is végezném a féléves szakmai gyakorlatomat is, bár ez eléggé kétséges. Most nyáron meg mentem volna én szívesen Angliába dolgozni, csak lekéstem a jelentkezést egy melóra, bár kövi nyárra már elég erősen be van tervezve. De most maradok itthon, és valószínűleg pár napokra belekóstolok a munka világába, jobban mondva az én jövendőbeli szakterületemre. :D Bár még ez sem biztos, mondjuk elvileg anyu segít majd benyomni pár helyre kapcsolatok révén. :D De még mielőtt valaki hőbörögne, annyiról van szó, hogy fizetés nélkül csak megnézném hogy működik például egy utazási iroda meg ilyenek. :) Csak legyen már mit írni abba az önéletrajzba. :D Ja, egy személyiség teszt amit órán csináltunk kiadta, hogy én tiszta diktátor vagyok, és egoista (nem tagadom :D) meg utálnak az emberek és hasonlók. :D Oda volt írva, hogy ez a személyiség típus milyen hírességekéhez hasonló, mondjuk engem jobban érdekeltek a kitalált karakterek (itt is a személyiségük volt a lényeg)..és kijött, hogy olyan vagyok, mint például Sauron, Gandalf, Hannibal Lecter, Palpatin..jó, Gandalf még oké de a többi gonosz és ez így bíztató. :D Na mindegy..huh, hosszú lett a bejegyzés és szerintem csapongó gondolataimnak a felét sem adtam ki magamból. :D
2012. március 13., kedd
Hétvége
Igen, megint magyarul, mert most meg így érzem jónak :D Megint összegyűlt pár dolog, amiről már tényleg írnom kéne, szóval meg is teszem :D Kezdjük például a hétvégével: Szlovákiában voltunk a nagyimnál. Pénteken mentünk és vasárnap már jöttünk is haza, csak egy villámlátogatás volt, ugyanis nagyim új lakásba költözött (eddig nagybátyámékkal élt, 6-an éltek egy lakásban, plusz mikor mi mentünk 3-an a kutyával..káosz :D). Mondjuk kicsit vicces, mert nem költözött messzire, ami azt illeti, egy panelben lakik ugyan azon az emeleten mint eddig, csak a régi lakásával szembeni lakásban. XD Annyira vicces volt, hogy unokatesómék csak így pizsiben átmészkáltak, meg mi is, ebédelni egyik lakásban ebédeltünk, aludni a másikban. XD Mindig ha valakit kerestek, akkor az volt a válasz, hogy a szomszédban van. XD Na szóval roppant vicces volt. :D Szombaton elmentünk Tescoba, bevásároltunk nagyimnak mindent amire még szüksége volt az új lakásban. *-* Aztán meg sikerült rávennem apámat, hogy menjünk valamerre, így kimentünk és lefényképeztem a Tátrát *-* Olyan szép volt. :) Meg végre szereztem Anitának vodavoda vizet, és aaannyira örült neki, hogy na. :D Nagyjából ennyi volt szlovákia. Jó, még volt pár halálközeli élményünk hazafelé úton, odafelé meg megbüntettek minket a rendőrök. XD Ja meg választás volt kint, kampánycsend nuku..nagyim meg egész nap tiltakozott meg minden, erre este 8-kor apám poénból megjegyezte, nem menne-e mégis szavazni, erre nagyim bemondta, hogy igen! xD Így apám elvitte szavazni, 2 órával a vége előtt. xD Hm..szombaton volt a svéd eurovíziós dalfesztiválra válogató bigyó izébizé döntője, tehát, hogy kit küldenek a svédek majd az eurovízióra. Nem tudtam kint nézni a cuccot, de mikor meghallottam, hogy nem Danny nyert..T_T Már nem is szurkolok a svédeknek D: Szóval csalódtam T_T Azt hiszem többről akartam írni, de már nem tudom igazán, miről :/ Szóval csak ennyi.
2012. március 2., péntek
KaloCon
(Most kivételesen magyarul :D)
Nehéz szavakba öntenem a múlt hétvégét, de muszáj lesz, mert ezt a sok baromságot meg kell örökíteni valahogy :D Szóval ismét KaloCon volt, meglepő módon Kalocsán. Odafelé a buszmegállóban összefutottam Ildivel, Jakoval és Krizzel (nem tudom, hogy megfelelő-e a megszólítás amúgy xD), és együtt amazing volt az oda vezető 2,5 órás út. Vicces volt így tapasztalni, hogy valaki rajon Orlando Bloomért, és kívülről fújja ő is a Gyűrűk ura titkos naplókat xD Aztán megvártuk a maradék embereket is a megállóban mikor odaértünk és mikor mind megvoltunk, elvonultunk. Egy darabig csak úgy elrepült az idő, nem is tudom mit csináltunk, asszem tömtük a fejünket meg iszogattunk..széles volt a választék xD Ja és Andiék szondáját fújogattuk, rájöttünk, hogy minél többet iszik az ember, annál kevesebbet mutat xD Hm, aztán volt Just dancelés is. Aztán 8-kor elkezdődött a csoda, vagyis a Svéd Eurovíziós elő válogatós izébizé, amit élőben online figyeltünk. Volt ott nyakas nőtől kezdve madárkán keresztül minden xD Korda Gyuriék azaz az öregek..és tovább jutottak D: De akkor ott volt a Dynazty is *-* Őket elneveztük Neandervölgyi LinkinParknak XD Ésés láttunk nagy táblákat, hogy Danny, és mi már akkor tudtuk, hogy ez csak valami amazing dolog lehet, úgyhogy eldöntöttük már látatlanban, hogy ő lesz a kedvencünk. xD És akkor megjelent Danny és fúú, látványos volt *-* És Danny továbbjutott és a Dynazty-nek is van még esélye *-* És akkor neten még megnéztük az előző fordulósaknak is a videóit, és megtaláltuk Ulrikot, aki totálisan uke. XD És itt elkezdett megfogalmazódni a dolog, vagyis az AMAZING FAMILY xD Össze pairingeltük Danny-t és Nils-t (a Dynazty-ből) és kitaláltuk, hogy a gyerekük lesz Ulrik. XD Később meg a videók amikre ráakadtunk..Erik Saade x Danny o.O OMG az igazi sokk volt xD Hm mi történt még..jah amikor vége lett ennek a műsornak, akkor olyan fél 11 körül elmentünk meglátogatni Dzsenit munka közben xD Szegény egész éjjel dolgozott..de azért azt hiszem örült nekünk X3 A sok hülye beszabadult egy mini kocsmába, felpezsdítettük az életet, szerintem annyi embert még nem láttak egyszerre korábban. xD És akkor a zenegépben meg mindenféle szar zenék mentek, és mi benyomtuk a Sexy and I know it-ot és véletlenül sikerült 3x is kiválasztani, tehát a kocsmában levőknek már nagyon elegük lehetett a szexiségből. xD Ja meg elmentünk wc-re (mert előtte sikeresen kinyírtam Andiéknál a klotyót -.-"), és így bementünk 5-en az egyszemélyes wc-be XD Jó ott ilyen nagyon mini előtér volt és ott nyomorogtunk, de kíváncsi lettem volna mit gondoltak mikor így kijöttünk 5-en xD Aztán hazamentünk, megjavult a wc úgyhogy boldoccság volt. xD Aztán hm, nézegettünk videókat, pl. felvilágosítottam Ildiéket, hogy az Ukránok anno mivel nyerték meg az Eurovíziót XD Ziben ziben amaziiing. xD Ja amúgy meg az amazing-elés onnan jött, hogy Danny számának az volt a címe, hogy Amazing szóval..ez lett a hétvége kulcsszava. xD Időközben még héliumos lufiztunk is..vagyis szívtuk a héliumot xD Sajnos csak egy kis részét vettem fel D: Mindezek után még elvoltunk..egészen reggeli fél 7-ig..akkor mindenki beájult az ágyba pedig elhatároztuk, hogy nem is fogunk aludni xD Aznap (vasárnap) már nem sok mindent csináltunk, ebédeltünk, aztán meg mindenki lassan elszálingózott D: Aztán mi is hazaindultunk megint 4-en, de most rohadt sokan voltak a buszon -.-" 'Szerencsére' nekünk volt helyünk xD Nos igen..a valakit nyomjunk fel előre aki helyet foglal taktika bevált. XD Összességében rettenetesen élveztem ezt a hétvégét, megismertem új embereket is és nagyon jól elvoltam velük *-* Ami azt illeti kicsit ketté szakadt a társaság, de nem tudom, nekem ez nem volt annyira rossz érzés mint máskor lett volna mondjuk..szóval elvoltam így :D Amúgy nem vagyok valami nagy barátkozós típus, mégis azokkal voltam el leginkább most akiket egyáltalán nem ismerek vagy csak kevésbé o.O És istenem, mégis szeretve éreztem magam X3 Jó érzés volt, hogy ott kiálltak értem mikor már kezdtem teljesen elkeseredni az elrontott klotyó miatt xD *-* És annyi amazing baromságot hordtunk össze, hogy szerintem már el is felejtettem egy csomót, az kellett volna, hogy felvenni az egész napot/estét, hogy minden meglegyen örökítve az utókor számára xD Egy szóval: IMÁDTAAAAM :D
Nehéz szavakba öntenem a múlt hétvégét, de muszáj lesz, mert ezt a sok baromságot meg kell örökíteni valahogy :D Szóval ismét KaloCon volt, meglepő módon Kalocsán. Odafelé a buszmegállóban összefutottam Ildivel, Jakoval és Krizzel (nem tudom, hogy megfelelő-e a megszólítás amúgy xD), és együtt amazing volt az oda vezető 2,5 órás út. Vicces volt így tapasztalni, hogy valaki rajon Orlando Bloomért, és kívülről fújja ő is a Gyűrűk ura titkos naplókat xD Aztán megvártuk a maradék embereket is a megállóban mikor odaértünk és mikor mind megvoltunk, elvonultunk. Egy darabig csak úgy elrepült az idő, nem is tudom mit csináltunk, asszem tömtük a fejünket meg iszogattunk..széles volt a választék xD Ja és Andiék szondáját fújogattuk, rájöttünk, hogy minél többet iszik az ember, annál kevesebbet mutat xD Hm, aztán volt Just dancelés is. Aztán 8-kor elkezdődött a csoda, vagyis a Svéd Eurovíziós elő válogatós izébizé, amit élőben online figyeltünk. Volt ott nyakas nőtől kezdve madárkán keresztül minden xD Korda Gyuriék azaz az öregek..és tovább jutottak D: De akkor ott volt a Dynazty is *-* Őket elneveztük Neandervölgyi LinkinParknak XD Ésés láttunk nagy táblákat, hogy Danny, és mi már akkor tudtuk, hogy ez csak valami amazing dolog lehet, úgyhogy eldöntöttük már látatlanban, hogy ő lesz a kedvencünk. xD És akkor megjelent Danny és fúú, látványos volt *-* És Danny továbbjutott és a Dynazty-nek is van még esélye *-* És akkor neten még megnéztük az előző fordulósaknak is a videóit, és megtaláltuk Ulrikot, aki totálisan uke. XD És itt elkezdett megfogalmazódni a dolog, vagyis az AMAZING FAMILY xD Össze pairingeltük Danny-t és Nils-t (a Dynazty-ből) és kitaláltuk, hogy a gyerekük lesz Ulrik. XD Később meg a videók amikre ráakadtunk..Erik Saade x Danny o.O OMG az igazi sokk volt xD Hm mi történt még..jah amikor vége lett ennek a műsornak, akkor olyan fél 11 körül elmentünk meglátogatni Dzsenit munka közben xD Szegény egész éjjel dolgozott..de azért azt hiszem örült nekünk X3 A sok hülye beszabadult egy mini kocsmába, felpezsdítettük az életet, szerintem annyi embert még nem láttak egyszerre korábban. xD És akkor a zenegépben meg mindenféle szar zenék mentek, és mi benyomtuk a Sexy and I know it-ot és véletlenül sikerült 3x is kiválasztani, tehát a kocsmában levőknek már nagyon elegük lehetett a szexiségből. xD Ja meg elmentünk wc-re (mert előtte sikeresen kinyírtam Andiéknál a klotyót -.-"), és így bementünk 5-en az egyszemélyes wc-be XD Jó ott ilyen nagyon mini előtér volt és ott nyomorogtunk, de kíváncsi lettem volna mit gondoltak mikor így kijöttünk 5-en xD Aztán hazamentünk, megjavult a wc úgyhogy boldoccság volt. xD Aztán hm, nézegettünk videókat, pl. felvilágosítottam Ildiéket, hogy az Ukránok anno mivel nyerték meg az Eurovíziót XD Ziben ziben amaziiing. xD Ja amúgy meg az amazing-elés onnan jött, hogy Danny számának az volt a címe, hogy Amazing szóval..ez lett a hétvége kulcsszava. xD Időközben még héliumos lufiztunk is..vagyis szívtuk a héliumot xD Sajnos csak egy kis részét vettem fel D: Mindezek után még elvoltunk..egészen reggeli fél 7-ig..akkor mindenki beájult az ágyba pedig elhatároztuk, hogy nem is fogunk aludni xD Aznap (vasárnap) már nem sok mindent csináltunk, ebédeltünk, aztán meg mindenki lassan elszálingózott D: Aztán mi is hazaindultunk megint 4-en, de most rohadt sokan voltak a buszon -.-" 'Szerencsére' nekünk volt helyünk xD Nos igen..a valakit nyomjunk fel előre aki helyet foglal taktika bevált. XD Összességében rettenetesen élveztem ezt a hétvégét, megismertem új embereket is és nagyon jól elvoltam velük *-* Ami azt illeti kicsit ketté szakadt a társaság, de nem tudom, nekem ez nem volt annyira rossz érzés mint máskor lett volna mondjuk..szóval elvoltam így :D Amúgy nem vagyok valami nagy barátkozós típus, mégis azokkal voltam el leginkább most akiket egyáltalán nem ismerek vagy csak kevésbé o.O És istenem, mégis szeretve éreztem magam X3 Jó érzés volt, hogy ott kiálltak értem mikor már kezdtem teljesen elkeseredni az elrontott klotyó miatt xD *-* És annyi amazing baromságot hordtunk össze, hogy szerintem már el is felejtettem egy csomót, az kellett volna, hogy felvenni az egész napot/estét, hogy minden meglegyen örökítve az utókor számára xD Egy szóval: IMÁDTAAAAM :D
2012. január 31., kedd
Changes
So it is. I got rid of that yellow hair of mine. :D I loved though that at the ends it was sooo blond, but I had no face, and I just realised how dark hair fits me better. So I'm now dark brown again, and I totally love it (except my mother did some terrible mistake during dying my hair, and now there are a few lightish mop of hair..) :D Today we went to cinema with Undi, and it was gorgeous. *-* We didn't understand the film much (we watched Tinker, Tailor, Soldier, Spy) but there was Benedict Cumberbatch in it. *-* And sometimes we looked at each other that 'what the fuck was that' but we laughed a lot, and so we're gonna buy the book, so we could understand it a bit more. :D And there were other funny moments today, we laughed so much and I think we needed it, since we can't really meet a lot since we go to other schools now. :/ Oh and I read several books at the sam time, it's a bit confusing though. :D I want to read the True Blood books, but I'm a bit stuck with them. :/ So now I'm reading Lord of the Rings again. :D And I just borrowed The Hobbit, so I'm reading it too, getting ready for the film. It's going to be a long wait til december. T_T
2012. január 23., hétfő
Funny
I find it a little..no very funny, that some people have no shame. You know what I mean, when said person suddenly writes to you on facebook, chatting like nothing happened before..well actually a lot happened. We talked last in august, and then she told me to fuck myself and that I'm a bitch and things like this, while she was one of those who betrayed me. And now she writes me on facebook, like hi my dear how are you blahblah..fortunately I couldn't answer beacause of facebook xD And then she wanted to talk on MSN..and I said I'm avaible, but she told me she can't see me on. Of course you can't see me stupid, I blocked you and deleted you in august :D But I didn't want to be rude so I added her again, curious what she has to say. And she said nothing important, just talking rubbish, that oh she missed me etc. We didn't even talked a lot when we were 'friends'...idiot. :D I don't understand people like this, and that always happenes to me. I'm freaked out at that instant when I see someone who doesn't even care about me writes suddenly. :D They always 1. want something, or 2. get me involved in something, 3. just want to chat. Well I can't forget that easily. :D So fuck you and get away from me. :D
2012. január 20., péntek
Good day
I'm just writing the few things that happened to me today. I've bleached my hair, and now I'm completely blonde. :D Well..a bit yellow-blond. :/ :D But I love it. It took almost 4,5 hours, I was sooo bored, but finally I've got home at 7:30pm. :D And when I arrived home, there was a box. *-* I don't know how, maybe my parents met the postman or something, but it was there. :D My figures arrived from London. *-* Theye're so beautiful and perfect. *-* That's all, I know it's short but only these thigs happened to me today, but it was a good day. :D
Csak leírom azt a pár dolgot ami történt ma velem. Kiszőkítettem a hajam, és most teljesen szőke vagyok. :D Vagyis..egy kicsit sárgás-szőke. :/ :D De imádom. Majdnem 4,5 órába telt amíg elkészült, és halálra untam magam közben, de végül csak hazakerültem este fél 8-kor. :D És mikor hazaértem, ott várt rám egy doboz. *-* Nem tudom, hogy csinálták, lehet, hogy a szüleim elcsípték a postást vagy valami, de itt volt és ez a lényeg. :D Megérkeztek a figuráim Londonból. *-* Olyan szépek és tökéletesek. *-* Hm, ennyit akartam csak, tudom nem sok, de csak ennyi történt ma velem, mégis, szuper nap volt. :D
2012. január 19., csütörtök
No reason
I've no speacial reason to write, but I just want to. :D I don't want to go to school again, it's soooo good to be home and doing nothing. :D I've no problem, I'm free, yay! :D Oh and this post is gonna be a bit random, I'm gonna write down whatever comes to my mind. :D I'm a bit upset, cause I've ordered 2 figures from London, and they still didn't arrive. I'm just so impatient.. :/ Anyway, I just realised I have a thing for blondes. I don't have any ideal, but it seems like I always have a crush on blondes. :D First Scott Caan (Danno), then Alexander Skarsgard (Eric) and now Bradley James (Arthur), and oh yes, still Legolas :D I know he's not real but Orlando Bloom with blonde hair..aww :D But I love dark haired men too *-* Like Benedict Cumberbatch (Sherlock) and of course Orlando Bloom again, now with dark hair :D xD Another thing I'm excited about..is the tattoo we plan with Undi *-* It's gonna be soooo fuckin good :D But it's a secret so I'm gonna block some people from seeing this post x'D And I've got another secret ;D Tomorrow *-* It's so excting, and I can't wait to see the reactions of people xD Only my mom and two friends know about it soooo *-* Oh and I just remembered a funny thing. It's like daddy's week or something. :D I've been watching tv, and there was a film and the main actor was James Caan (Scott's dad), and there was some other programe, and in it they mentioned Stellan Skarsgard (Alexander's dad). And I was like moooom It's my favorite actors daaad! :D I just have to tell you that, cause it's funny :D When my father wakes me every morning at 6:40..it's just the funnies time of the day, cause at that time I'm usually half awake, but still dreaming. :D For example a few days ago, I was dreaming, I talked to somebody (it felt a bit like I was Sherlock o.O), and my dad came in and told me that it's time to wake up. And there comes the funny part. :D In my dream, I've heard him, and told him thanks (not aloud, just in my mind), and continued telling something. And then I realised in my dream, that oh, that's it, I have to wake up. :D Something always happenes, and then I just wake up laughing :D I've a lot of things in mind to write about, but now..I can't remember any more .__.' It's annoying..but that'a all so far! :D
És akkor magyarul is :D
Nincs különösebb okom, hogy írjak, egyszerűen csak kedvem van. :D Nem akarok suliba menni, olyan jó itthon lustulni egész nap. :D Semmi gond, szabadság, yaaay! :D Ja és kicsit össze-vissza lesz ez a bejegyzés, mindent leírok ami csak eszembe jut. :D Kicsit ideges vagyok, mert rendeltem 2 figurát Londonból és még mindig nem érkeztek meg. Már annyira türelmetlen vagyok... :/ Egyébként rájöttem, hogy bejönnek a szőkék. Nincs ideálom, de úgy néz ki mindig valami szőke jön be. :D Először Scott Caan (Danno), aztán Alexander Skarsgard (Eric) és most Bradley James (Arthur), és persze Legolas még mindig. :D Tudom, hogy ő csak kitalált karakter, de Orlando Bloom szőkén..aww :D De a sötét hajú pasik is bejönnek *-* Mint például Benedict Cumberbatch (Sherlock) és persze Orlando Bloom sötét hajjal. :D Más ami miatt nagyon izgulok..az a tetoválás, amit Undival tervezünk *-* Szuper lesz :D De ez titok, úgyhogy azt hiszem pár ember elől letiltom ezt a bejegyzést x'D És van még egy titkom ;D Holnap *-* Olyan izgi, már alig várom, hogy hogy fognak reagálni rá az emberek xD Csak anyu, meg 2 barátnőm tud róla (meg a kozmetikusom de nem számít xD) úgyhogy.. *-* Oh és most jutott csak eszembe egy vicces dolog. Mintha apukák hete lenne vagy tudom is én. :D Néztem a tv-t, és volt egy film, amiben James Caan volt a főszereplő (Scott apja), aztán volt valami műsor amiben meg Stellan Skarsgardot emlegették (Alexander apja), én meg egyfolytában csak: nééézd anyuu ez a kedvenc színészem apja! :D Ezt csak el kell mondanom, mert vicces. :D Mikor apám minden reggel 6:40kor felkelt...na az a nap legviccesebb pontja, mert olyankor még mindig félálomban vagyok, de azért észlelem a dolgokat magam körül. :D Például egyik nap álmodtam valamit, valakihez beszéltem (kicsit mintha Sherlock lettem volna o.O), és apám bejött, hogy szóljon, hogy ébresztő van. És akkor a vicces része. :D Álmomban hallottam, ahogy szól, és megköszöntem (nem hangosan, csak magamban), és folytattam a beszédemet. Aztán álmomban rájöttem, hogy ja oh, nekem fel kell kelnem. :D Mindig történik valami vicces reggelente, és nevetve kelek fel. :D Egy csomó minden volt a fejemben, amiről írni akartam, de most.. nem jut eszembe semmi más .__.' Eléggé idegesítő..de ennyi volt mára! :D
És akkor magyarul is :D
Nincs különösebb okom, hogy írjak, egyszerűen csak kedvem van. :D Nem akarok suliba menni, olyan jó itthon lustulni egész nap. :D Semmi gond, szabadság, yaaay! :D Ja és kicsit össze-vissza lesz ez a bejegyzés, mindent leírok ami csak eszembe jut. :D Kicsit ideges vagyok, mert rendeltem 2 figurát Londonból és még mindig nem érkeztek meg. Már annyira türelmetlen vagyok... :/ Egyébként rájöttem, hogy bejönnek a szőkék. Nincs ideálom, de úgy néz ki mindig valami szőke jön be. :D Először Scott Caan (Danno), aztán Alexander Skarsgard (Eric) és most Bradley James (Arthur), és persze Legolas még mindig. :D Tudom, hogy ő csak kitalált karakter, de Orlando Bloom szőkén..aww :D De a sötét hajú pasik is bejönnek *-* Mint például Benedict Cumberbatch (Sherlock) és persze Orlando Bloom sötét hajjal. :D Más ami miatt nagyon izgulok..az a tetoválás, amit Undival tervezünk *-* Szuper lesz :D De ez titok, úgyhogy azt hiszem pár ember elől letiltom ezt a bejegyzést x'D És van még egy titkom ;D Holnap *-* Olyan izgi, már alig várom, hogy hogy fognak reagálni rá az emberek xD Csak anyu, meg 2 barátnőm tud róla (meg a kozmetikusom de nem számít xD) úgyhogy.. *-* Oh és most jutott csak eszembe egy vicces dolog. Mintha apukák hete lenne vagy tudom is én. :D Néztem a tv-t, és volt egy film, amiben James Caan volt a főszereplő (Scott apja), aztán volt valami műsor amiben meg Stellan Skarsgardot emlegették (Alexander apja), én meg egyfolytában csak: nééézd anyuu ez a kedvenc színészem apja! :D Ezt csak el kell mondanom, mert vicces. :D Mikor apám minden reggel 6:40kor felkelt...na az a nap legviccesebb pontja, mert olyankor még mindig félálomban vagyok, de azért észlelem a dolgokat magam körül. :D Például egyik nap álmodtam valamit, valakihez beszéltem (kicsit mintha Sherlock lettem volna o.O), és apám bejött, hogy szóljon, hogy ébresztő van. És akkor a vicces része. :D Álmomban hallottam, ahogy szól, és megköszöntem (nem hangosan, csak magamban), és folytattam a beszédemet. Aztán álmomban rájöttem, hogy ja oh, nekem fel kell kelnem. :D Mindig történik valami vicces reggelente, és nevetve kelek fel. :D Egy csomó minden volt a fejemben, amiről írni akartam, de most.. nem jut eszembe semmi más .__.' Eléggé idegesítő..de ennyi volt mára! :D
2012. január 6., péntek
Simple girl, Outstanding prince
First try, and I don't really know why, just wanted to write it. :D I wrote it in english and I wont translate it, sorry. :/ :)
Simple girl, Outstanding prince
She is a simple girl.
He is an outstanding prince.
She wakes up every morning at the same time. Brushes her teeth, combes her hair. Makes difficult choices, like what to wear today.
He wakes up every morning at the same time. Brushes his teeth, and don't care about combing his hair. He just picks something from his wardrobe to wear.
She don't have the time for breakfast, she'll just buy something on the way to school.
He sits down and eats a proper breakfast, he would never leave that step out.
She's sitting on the bus with a croissant in her hand, looking but not seeing. At the right station she gets off the bus, and walks into the building.
He's walking down the empty corridor, noticing but not caring. At the right door, he stops and just stares, then walks into the council room.
She listenes to wath the teacher is saying, but she's somewhere else in mind.
He listenes to wath the king is saying, but he's somewhere else in mind.
She's in a big castle, the most beautiful thing she've ever seen.
He is in a school building, the most ridiculous place he've ever seen.
She wishes to be a princess, to be in the center of attention every day.
He wishes to be a student, to assimilate into the faceless crowd.
She is wearing a beautiful dress, she's got a maid, she's attending a big feast tonight.
He is wearing simple clothes, he's got friends, he's attending a football match tonight.
She's tired of smiling, she's tired of being beutiful, she's tired of being in the center of attention.
He can't smile enough, he don't have to be smart, he would never be tired of being one of the crowd.
She wakes up when the teacher asks her something.
He wakes up when the king asks him something.
She goes to bad happy that night, happy, that she have a life just good enough for her.
He feels miserable that night, miserable, that he'll never have the life he really wants.
Simple girl, Outstanding prince
She is a simple girl.
He is an outstanding prince.
She wakes up every morning at the same time. Brushes her teeth, combes her hair. Makes difficult choices, like what to wear today.
He wakes up every morning at the same time. Brushes his teeth, and don't care about combing his hair. He just picks something from his wardrobe to wear.
She don't have the time for breakfast, she'll just buy something on the way to school.
He sits down and eats a proper breakfast, he would never leave that step out.
She's sitting on the bus with a croissant in her hand, looking but not seeing. At the right station she gets off the bus, and walks into the building.
He's walking down the empty corridor, noticing but not caring. At the right door, he stops and just stares, then walks into the council room.
She listenes to wath the teacher is saying, but she's somewhere else in mind.
He listenes to wath the king is saying, but he's somewhere else in mind.
She's in a big castle, the most beautiful thing she've ever seen.
He is in a school building, the most ridiculous place he've ever seen.
She wishes to be a princess, to be in the center of attention every day.
He wishes to be a student, to assimilate into the faceless crowd.
She is wearing a beautiful dress, she's got a maid, she's attending a big feast tonight.
He is wearing simple clothes, he's got friends, he's attending a football match tonight.
She's tired of smiling, she's tired of being beutiful, she's tired of being in the center of attention.
He can't smile enough, he don't have to be smart, he would never be tired of being one of the crowd.
She wakes up when the teacher asks her something.
He wakes up when the king asks him something.
She goes to bad happy that night, happy, that she have a life just good enough for her.
He feels miserable that night, miserable, that he'll never have the life he really wants.
2012. január 4., szerda
Going english
I feel like I want to speak in english everywhere, although I can't really. :D I'll have to learn the grammar things more if I want to go on with that. And also very few of my friends can speak english properly so I don't really have anybody to excercise with. :/ I have plans for going abroad maybe to Australia or England..I just want to learn no matter what, cause in the 21th century I'ts a power to know english :D Really, who doesn't know the language is all but lost in this world. It feels good when I want to read or watch something, and it's just in english, that I can watch it as if it were in hungarian and it doesn't bother me, I don't have to wait for translations. :D So I just decided to write my blog in english too, just to practice. :D
Úgy érzem, hogy leginkább mindenhol angolul beszélnék/írnék, bár nem igazán tudok. :D Meg kéne tanulnom a nyelvtani dogokat is, ha igazán jó akarok lenni. És sajnos kevés barátom tud csak rendesen angolul, így nincs igazán kivel gyakorolnom. :/ Már jó ideje tervezem, hogy kimegyek majd külföldre, Ausztráliába vagy Angliába..csak meg akarok tanulni rendesen angolul, mert a 21. században angolul tudni hatalom. :D Komolyan, aki nem tud angolul az majdhogynem el van veszve ebben a világban. Remek érzés mikor olvasni vagy nézni akarok valamit, ami mondjuk csak angolul van, és ugyan úgy el tudom olvasni/meg tudom nézni mintha magyarul lenne, egyáltalán nem zavar, és nem kell semmilyen fordításra várnom. :D Szóval elhatároztam, hogy angolul is írom majd ezt a blogot, hogy gyakorolhassak. És természetesen azért magyarul is leírom a dolgokat, hogy mindenki (már aki olvassa ezt egyáltalán xD) megérthesse. :)
Úgy érzem, hogy leginkább mindenhol angolul beszélnék/írnék, bár nem igazán tudok. :D Meg kéne tanulnom a nyelvtani dogokat is, ha igazán jó akarok lenni. És sajnos kevés barátom tud csak rendesen angolul, így nincs igazán kivel gyakorolnom. :/ Már jó ideje tervezem, hogy kimegyek majd külföldre, Ausztráliába vagy Angliába..csak meg akarok tanulni rendesen angolul, mert a 21. században angolul tudni hatalom. :D Komolyan, aki nem tud angolul az majdhogynem el van veszve ebben a világban. Remek érzés mikor olvasni vagy nézni akarok valamit, ami mondjuk csak angolul van, és ugyan úgy el tudom olvasni/meg tudom nézni mintha magyarul lenne, egyáltalán nem zavar, és nem kell semmilyen fordításra várnom. :D Szóval elhatároztam, hogy angolul is írom majd ezt a blogot, hogy gyakorolhassak. És természetesen azért magyarul is leírom a dolgokat, hogy mindenki (már aki olvassa ezt egyáltalán xD) megérthesse. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)