2011. szeptember 22., csütörtök
Svédországi emlék :)
Mert eszembejutott egy fantasztikus élmény, még azokból a korokból, mikor csak pár órát gépezhettem és a facebook-ot még csak 1-2 ember ismerte :D 2006-ban történt az a dolog, hogy a Hegedűs Gyula általános iskola cserediák programot szervezett Svédországba. Én akkor már az Ady-ba jártam, így gondolhatnátok, hogy mi közöm van a másik suli csereprogramjához :D De hatalmas szerencsémre volt még a sulinak 4 szabad helye, és a mi sulinkat kérdezték meg, hogy van-e 4 diák aki menni akar. Mivel mi voltunk a legjobb angolos csoport az évfolyamon, így gondolom ezért kérdeztek meg minket, mi pedig kaptunk az alkalmon és el is fogadtuk az ajánlatot (Saci, Dóri, Evelin meg én:)). 2006 májusában már ki is utaztunk Svédországba, repülővel. Stockholmban már vártak ránk a reptéren, így elbuszoztunk az iskoláig, hogy találkozhassunk a cserepartnerünkkel. Azonban a partnereink éppen valami szakmai gyakorlaton voltak, így maradt még elég szabadidőnk ahhoz, hogy körbejárhassuk a sulit. Hihetetlenül nagy és modern volt az épület (még saját zenei stúdiója is volt hangszerekkel együtt), csak ámultunk végig, majd mikor végeztünk egy klubszobában várhattuk meg, hogy megjöjjön a 'mi diákunk' :D Végül csak megjött Jessica Aguilar (aki mellesleg Spanyol származású volt, de ez Svédországban nem ritka, Evelin párja például egy fekete csajszi volt, meg sok volt még a különböző nemzetiségű gyerek ott :D) az én partnerem, és egy másik párossal együtt elindultunk hazafelé (az más kérdés, hogy előtte még mekiztünk-ahol életemben először ettem smarties-os mcflurryt :D-meg bevásároltunk meg még fel is köszöntöttük Åsa anyukáját, stb.). Jessica családja nagyon rendes volt, az apukája is, anyukája is meg az öccse is, bár alig találkoztam/beszéltem velük, a macskája viszont folyton zaklatott :D Egy szobában aludtunk, a hely is jó volt, minden szuper, bár a kommunikáció nem volt túl sima :D Szerencsére ez nem teljesen volt átlagos csereprogram, tehát nem csak a partnerünkkel voltunk, hanem minden reggel bebuszoztunk a suliba, és ott már együtt voltunk a többi magyarral is, így azért mégsem voltunk annyira elveszve :D A suliban azt hiszem csak 1-2 angol órára ültünk be, meg tanítgattak minket svédül számolni (kár, hogy már nem emlékszem rá), stb. Nagyon kedvesek voltak velünk végig :) Nem csak a suliban voltunk ám, körbenéztünk Stockholmban is, megnéztük az óvárost, a tengerpartot, stb. Egyik nap még vidámparkba is elvittek minket, szuper volt :D Ja igen, ezt el kell mesélnem :D Úgy ment a kajálás így napközbeni programoknál, hogy reggel mindenkinek csomagolt a befogadó családja valami reggelit. Én mázlista voltam, nekem kiraktak mindent, hogy rakjam össze a szendvicset úgy ahogy akarom (akkor láttam először olyan sajt szeletelő húzogatós bigyót, meg is ijedtem tőle kicsit, hogy mit kezdjek vele :D), de voltak akiknek cifrábbnál cifrább kajákat pakoltak xD Azt hiszem Saci volt aki valami rákos-halas mit tudom már milyen kaját kapott, szegény éhezett :D Az egyik nap szabad program volt a befogadó családdal, szerencsére mi nem túloztuk ezt el, ezért Jessica elvitt engem egy ilyen közös grillezős partyra a suliba, ahol persze nagyjából az minden páros ott volt :D Az utolsó napon elvittek minket egy búcsúvacsorára, ötletesen svédasztal volt :DD Nagyon élveztem a kintlétet, bár az emlékeim már megfakultak kicsit, hisz mégis csak 5 éve volt már :D Aztán októberben jöttek hozzánk a svédek, sok izgi programot csináltunk velük (pl. sárkányhajózás a Dunán) :D Azt hiszem, örök élmény volt ez a program, most meg pláne örülök a fejemnek, hisz a jelenlegi egyik nagy kedvenc színészem (Alexander Skarsgård) svéd, és én elmondhatom, hogy jártam már ott ahol született :DD
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése